Slavíme 100 let republiky ve výuce dějepisu

Naše škola si také připomíná významné výročí vzniku republiky. Žáci 9. ročníku se v hodinách dějepisu přenesli mj. do doby tzv. první republiky. V rámci tohoto období si ve Výstavní síni na Staré radnici prohlédli exponáty výstavy „Jak se žilo od počátku 20. století v Náměšti“. Navštívili také expozici tiskárny Viléma Papírníka a ve vestibulu městského úřadu shlédli výstavní panely k jednotlivým tématům z prvorepublikového období města doplněné mj. o snímky významného fotografa O. Knolla. Připravili příspěvek do školního časopisu a také své prezentace k zajímavým historickým obdobím uplynulých sto let. Neopomněli připomenout i důležité mezníky dějin Náměště nad Oslavou. Veškeré získané vědomosti a zážitky z výstav zúročili například v hodinách českeho jazyka, kde napsali na toto téma slohovou práci.

Mgr. Hana Matoušková

tn_obrazek_18354.jpg